SpeakSmarti Arvamusfestivali kava 2016
SpeakSmart soovitused Arvamusfestival 2016 aruteludele!
Iga koolitaja valis välja oma lemmikud ning panime nendest kokku tervikliku Arvamusfestivali kava, mille saad välja printida ja läbi kuulata. Head festivali!
Iga koolitaja valis välja oma lemmikud ning panime nendest kokku tervikliku Arvamusfestivali kava, mille saad välja printida ja läbi kuulata. Head festivali!
Reedel, 12. august:- 12:00-13:15 @ Julgeolekuala.
"Kas sõda tuleb või mitte?" ehk
Eesti tippekspertide arutelu, mis annab
realistliku pildi
tänasest julgeolekuolukorrast. Soovitab Lauri Kriisa.
- 12.00-13.30 @ Tööeluala. "Ühiskondlik suhtumine töösse ja töötusesse". Töö on muutunud. 20. sajandil töötas keskmine ühe tööandja heaks 8 tundi päevas, 21. sajandil ei ole sageli enam ühte tööandjat ega 8 tunnist tööpäeva. Sellistel arengutel on mitmeid põhjuseid, aga muuhulgas on tähtis tööülesannete muutumine - 21. sajandi töö nõuab tihti loovust, kriitilist mõtlemist või argumenteerimist, ent inimene ei jõua sellist tööd teha 8 tundi järjest. Samas on tööõigus jäänud 20. sajandisse, mis kahjustab nii inimest, ettevõtjat kui ka riiki. Sestap on küsimus, kas ja kuidas peaks suhtumine töösse ja töötusesse muutuma, üks 21. sajandi võtmeküsimusi. Soovitab Sten Andreas Ehrlich.
- 12:00-13:00 @ Kodanike Euroopa ala. "How to make consensus-based decisions? – Dutch Polder Brunch" Hiljutine Google'is läbi viidud uuring kinnistas järjest enam populaarsust koguvat arusaama juhtimiskultuurist, kus eduka juhtimise aluseks on hoolivus ja koostöö. Anna on Annika Uudelepa suur fänn ja usub, et tema ja kahe andeka hollandlase arutelu konsensuspõhise otsustamise üle on üks AFi pärlitest. Soovitab Anna Karolin.
- 14.00-15.30 @ Teadusala. "Teadus kui majanduse mootor ja poliitika rool". Soovitab Anna Karolin.
- 15.00-16.30 @ BNS pressikohvik. "Uudismeedia minevik, olevik ja tulevik." Soovitab Kaspar Kelder
- 15:00-16:15 @ Julgeolekuala. "Taevas kukub alla!?! Julgeolekust ja ohtudest rääkimise eesmärk ning mõju." Soovitab Kaspar Kelder.
- 15:00-16:00 @ Kodanike Euroopa ala. "How strong are the Nordic countries? Strong enough to be happy!?" Põhjamaadel on Eestile inimeste heaolu ja õnnelikkuse koha pealt ühtteist õpetada. Oluline teema, huvitavad arutlejad Põhjamaadest ja konstruktiivne moderaator. Soovitab Anna Karolin.
- 15:00-16:30 @ ERRi ala. "Väärikas lõpp - elu ja surm vanurina" Teema, mis tegelikult puudutab meid kõiki, aga millest tegelikult väga ei räägita. Kahjuks. Sest kõik me ise jääme vanaks ja kõik meie lähedased jäävad vanaks. Me teame, et linnades pole lasteaiakohti, aga kuidas on vanadekodudega? Soovitab Sigrid Solnik
Vanadussurm, väärikas surm ja surma toetamine (sh eutanaasia) on Eestis täna põhjendamatult alakäsitletud teemad. Mind rõõmustab, et festival pakub üsna mitut selleteemalist arutelu. Endale valisin välja selle arutelu. 2. "Uimastipoliitika: mida tehakse Eestis ja mida mujal?". Soovitab Margo Loor. - 15.30-17.00 @ Arenguskoostöö ala. "Araabiamaade elu". Soovitab Kaspar Kelder.
- 17.00-18.30 @ Energiaala. "Tuleviku transpordilahendused Eestis - teel keskkonna- ka kliimasõbralikuma Eesti poole?" Mind lihtsalt väga huvitab, milline võiks olla keskkonnassõbralik lahendus kui mul pood on 10km kaugusel ja kool on 15km kaugusel ja tööl käin üldse 100km kaugusel. Ja vahepeal on Eesti talv. Ja lastel algavad ning lõppevad tunnid erinevatel aegadel. Ma loodan, et on mõni hea lahendus kusagil! Soovitab Sigrid Solnik.
- 17:30-19:00 @ Arengukoostöö ala. “Motherhood across the world: a Burden or a Privilege” See teema paelus muuhulgas huvitavate esinejate ja rahvusvahelise dimensiooni tõttu. Soovitab Marleen Pedjasaar.
- 18:00-19:30 @ Terve elu ala. HAPKOMAH müüs palju koopiaid. Üks esimesi rahvaalgatuse korras Riigikogusse saadetud ettepanekuid oli kanepi legaliseerimise kohta. Lähen huviga kuulama arutelu, kus tundub esinejate järgi tulevat väärtuspõhine ja hästi argumenteeritud vastasseis. Soovitab Margo Loor.
- 19:30-21:00 @ ERR ala.
Presidendikandidaatide debatt annab hea võimaluse kuulata tulevase presidendi ja mõtteid järgmiseks viieks aastaks. Soovitab Lauri Kriisa.
Vanadussurm, väärikas surm ja surma toetamine (sh eutanaasia) on Eestis täna põhjendamatult alakäsitletud teemad. Mind rõõmustab, et festival pakub üsna mitut selleteemalist arutelu. Endale valisin välja selle arutelu. 2. "Uimastipoliitika: mida tehakse Eestis ja mida mujal?". Soovitab Margo Loor.